PLEASE NOTE: If you submitted an offline registration form it can take up to 14 days to process your registration. If your club is not listed 14 days after submitting your registration, please contact MATHCOUNTS at 703-299-9006.

A club's listing on the list below confirms that you have official registration for The National Math Club for the 2018-2019 program year.

Learn more about The National Math Club here.

State City School/Group Name Leader
MA Lowell Sullivan Middle School Angela O'Neill
CA Santa Barbara GFS Teri Briggs
NY Buffalo West Hertel Academy Kristen Liszka
FL Pace Thomas L Sims Middle School Sheri Meadows
NY Latham Saint Ambrose Lily Spera
NY West Nyack Felix V. Festa Middle School Ann Marie Hastings
FL Melbourne Florida Preparatory Academy Rhonda Smith
OH Beachwood Fuchs Mizrachi School Lynne Yulish
VA Newport News HSM Maila Hallare
IL Westchester Westchester Middle School Anna McKenzie
OR Hillsboro Poynter Middle School Heidi Glaske
IA Newton Berg Middle School Tara Zehr
FL Homestead Everglades Preparatory Academy Amanda Belliveau
MI Okemos Chippewa Middle School Abhijit Sarkar
GU Barrigada Harvest Christian Academy Bryce Collier
NC Durham The Institute for the Development of Young Leaders Pamela Smith
CA North Hollywood Science Academy STEM Magnet Joshua Rosenthal
OH Felicity Felicity Franklin Middle School Beth Francis
FL Fort Myers Lexington Middle Alexandrea Richter
FL Lakeland Lake Gibson Middle School Deborah Cecere
CA Valley Center All Tribes American Indian Charter School Tommy Cooper
NY Staten Island Eagle Academy for Young Men Staten Island R028 Claire Furio
UT SLC Churchill Junior High Melanie Soelberg
NY Yaphank Just4 Arantxa Cuadra
OK Wilburton Wilbuton Middle School Mary KENDRICK
VA Fairfax New School of Northern Virginia Shannan Danish
NJ Elizabeth School #20 Anthony Galindo
NY Almond Alfred Almond Central School Julie Bensley
IN Bloomington Tri-North Middle School Patricia Walsh
WA Sammamish Inglewood middle school Liat Ragoler
IL Chicago Hester Junior High School Linda Hunt
CA Hawthorne R.H. Dana Middle School Brandy Garcia
MD Pikesville Cambridge School Nancy Lanzi
CT Pomfret Rectory School Claudia Pinckney
MN Big Lake Big Lake Middle School Mark Rueter
SC easley Ignite Academy Co-op Jacqui Campbell
NC High Point Allen Jay Preparatory Academy Susan Long
WV Morgantown Suncrest Middle School Ryan Butler
IL Aurora Fred Rodgers Magnet Academy Bethany Morton
NJ Hillsborough Hillsborough Middle School Angelic Torre
NM Albuquerque Greater Albuquerque NSBE Jr Chapter Shauna Adams
UT Orem Lakeridge Jr High Steven Phelps
MI Ann Arbor Forsythe Middle School Mike Johnson
VA Herndon Nysmith MATHCOUNTS Jr. JoMarie Broccoli
PA Tidioute TCCS Katie Szympruch
KY Hartford Ohio County Middle School Teia Bunch
MT Laurel Laurel Middle School Susie Bollinger
WA Redmond Radiance Learning Arasu Elangovan
PA Johnstown Westmont Hilltop Junior/Senior High Jeffrey Papcun
PA Freeland Freeland Middle School Dean Drumn