PLEASE NOTE: If you submitted an offline registration form it can take up to 14 days to process your registration. If your club is not listed 14 days after submitting your registration, please contact MATHCOUNTS at 703-299-9006.

A club's listing on the list below confirms that you have official registration for The National Math Club for the 2017-2018 program year.

Learn more about The National Math Club here.

State City Club Name Leader
NY West Islip Math Olympiads 2018 Kathrine McSparron
ID Rathdrum Lakeland Junior High School Esther McLean
GA Evans Greenbrier Middle School Kimberly Henson
MT Kalispell Bigfork School District Patrick Johnston
VA woodbridge Woodbridge Middle School Ellen Lewis
CT Cheshire dodd middle school Jenna Poeltl
MD Annapolis Key School Jennifer Holt
KY Independence Summit View Academy Lori Ashton
IL Highland Highland Middle School Dena Geiger
TX houston Lanier Middle School XI SHEN
MD Temple Hills Thrugood Marshall Middle School Ashley Banks
CO Aurora High Point Academy James Sherwood Jr
NC Raleigh West Millbrook Middle School Megan Reece
SS Istanbul Istanbul International Community School Middle school math competition club neeru jain
TX Irving Uplift North Hills Preparatory Shirin Damani
WA Quincy Quincy Junior High School Jill Copenhaver
NC charlotte Martin Luther King, Jr Middle School Kandice Ellis
OR Medford Hoover Elementary School Lynn Cataldo
WA Seattle Our Lady of the Lake Denny Duffell
WA Shoreline Ridgecrest Elementary Song Uh
AL Madison brookhaven middle school Nathan Holmes
FL Miami Lakes Miami Lakes K-8 Center Saimara Costero
FL Green Cove Springs Lake Asbury Junior High Telissa Caraway
SC Cope Carver-Edisto Middle School Tiffany Hunter
FL St. Augustine Florida School for the Deaf and the Blind Donna O'Neill
DD Manila ISM Courtney Paull
NM Santa Fe Milagro Middle School Susan Clark
WA Shoreline Meridian Park Elemetary Matt Clark
PA Glen Rock Southern Middle School Joel Oswald
TX Burleson Homeschoolers Excel Melissa Ashmore
TX Sugar Land, TX 77479 Anne Sullivan School Anu Asthana
MI Troy Larson Middle School Srinivasa Babu Kundeti
IA Marion Excelsior Middle School Jaime Mead
SS St. Petersburg, Russia Anglo-American School of St. Petersburg Juan Jose Cardenas
CA Los Angeles Larchmont Charter School1 Joe Hartley
CA Travis Air Force Base Travis Elementary Shawna OHara
SS Vilnius American International School of Vilnius Rose Pirelli
NH Newmarket Newmarket Jr.Sr. High School Michelle Silvia
MA Braintree South Middle School Kathleen Norton
FL Odessa Farnell Middle School Jonah Hartman
FL Jacksonville Darnell-Cookman Victoria Shami
NY Brookllyn St Athanasius Academy Catholic Academy Jasbinderjit Thodiyil
NJ Somerdale Somerdale Park School Jessica Palo
IL Chicago St. Josaphat School Vera Wiltrout
NJ Maplewood Maplewood Middle School Jamie Felder
TX The Woodlands Mitchell Intermediate Tina Clark
OR Toronto Urmil Kapadia Urmil Kapadia
OK Claremore Edison Prep MS Melissa Snyder
PA Sewickley Eden Christian Academy Dawn Butterworth
VA Chantilly CompSciPrep Uma Mokkarala

Pages