PLEASE NOTE: If you submitted an offline registration form it can take up to 14 days to process your registration. If your club is not listed 14 days after submitting your registration, please contact MATHCOUNTS at 703-299-9006.

A club's listing on the list below confirms that you have official registration for The National Math Club for the 2017-2018 program year.

Learn more about The National Math Club here.

State City Club Name Leader
FL Jacksonville *The Bolles School Jaclyn Willingham
TN Maryville *Coulter Grove Intermediate Carol Borstelmann
FL Tallahassee *RAA MIddle School Mary Wheeler
FL Jacksonville *Providence School Cassandra Green
FL Orlando *BETA Alternative Education Carol Cameron
AL Abbeville *Abbeville High School Jennie Brown
PA Pittsburgh Environmental Charter School Rachel Lendyak-Peters
NY fishkill Brinkerhoff Elementary School Sivakumar Anne
IN VALPARAISO Vine and Branches Porter County Homeschool Group ERIN GROSS
TX Laredo UNITED MIDDLE SCHOOL MARTHA ORTIZ
GA Marietta Dickerson Middle School Tara Flint
LA Plain Dealing Plain Dealing Middle Janie Johnston
GA Dahlonega Lumpkin County Middle School Mariam Brunner
CT Burlington Har-Bur Middle School Kristin Parente
OH Columbus Buckeye Middle School Beth Wood
IL South Pekin South Pekin Grade School Lori Martin
MA Fall River Kuss Middle School Sarah Javier
KS Tecumseh Shawnee Heights Middle School Lori Miller
MO Kahoka Clark County R-1 Middle School Karen Yancy
CO Westminster Crown Pointe Academy Lawrence Armstrong
MS Holly Springs Holly Springs Junior High School Rhonda Coleman
IA Atlantic Nodaway Valley Middle School Tammie Cass
CA Manteca New Haven Elementary Melissa King
ME Kittery Shapleigh School Janice Fickett
CA San Jose Price Middle School Nancy Kang
MD Arnold Magothy River Middle School Stephanie Phillips
IL Maroa Maroa Public Library Sara Gentle
MI Petoskey Petoskey Middle School Julie Sisson
WI De Soto De Soto Middle School Chelsey Oswald
NC Durham Rogers-Herr Middle School Christine Blystad
GA Trenton Dade Middle School Anna Thomas
CA Atherton Sacred Heart School, Atherton Sara Bruni
NC GARNER CC @ C3 JENN ACEVEDO
CA Rio Dell Monument Middle School Charity Walker
IL Chicago Keller Regional Gifted Center LaTonda Tates
NY Indian Lake Indian Lake Central School Amanda Gokey
CA San Francisco Burlingame Intermediate School Amanda Shaffner
AR Wilson Rivercrest Jr. High Jamie White
OH Worthington Phoenix Middle Micah Hudson
CT Avon Talcott Mountain Academy John Lombardo
MI Hart Walkerville Jr Sr High School Susan Schwarz
TX Laredo United Day School Olga Vidal
IL Patoka Patoka CUSD #100 Christine Meng
WI Hurley Northwoods Christian Academy Mrs. Alex Mabie
PA Malvern Saint Patrick School Sandy McCarthy
MA Arlington Ottoson Middle School Jonathan McIntyre
KY Newport Newport Intermediate Alice Gabbard
TX Pearland Nolan Ryan Junior High Elisabeth McWhorter
NY Chappaqua Seven Bridges Middle School Meredith McMillan
VT Springfield Riverside Middle School Joanne Kraft

Pages